Finał projektu w Bordeaux (Francja)

Finałowe międzynarodowe spotkanie w ramach projektu Erasmus+”Recycling & Artistic Creation” miało miejsce 3-7 kwietnia 2017 roku we Francji. Ostatni etap projektu to skonstruowanie i zaprezentowanie pracy finałowej, której pomysłodawczynią była peruwiansko-francuska artstka Rustha Luna. Praca powstała z 6 pojedynczych fragmentów przygotowanych przez każdą ze szkół i przedstawiała „skyline” 6 miast europejskich czyli Bordeaux, Messina, Thessaloniki, Kocevje, Stambul i Koszalin. ( Jak powstawała praca polskiej grupy do przeczytania we wpisie Praca finałowa)

 

Projekt finałowy

Ferie zimowe 2017 to okres wytężonej pracy szkolnej grupy Erasmus+. Tworzyliśmy pracę artystystyczną,  stanowiącą fragment pracy zbiorowej. Każda ze szkół partnerskich wyplatała „skyline” swojego miasta, według instrukcji otrzymanych od francuskiego koordynatora. W trakcie dwóch tygodni mieliśmy możliwość obserwować postępy prac każdej ze szkół i dopingować się wzajemnie. My z naszych efektów jesteśmy bardzo zadowoleni!

Warsztaty artystyczne

5 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach artystycznych zorganizowanych przez grupę Erasmus+. Pod okiem dwóch artystek Joanny i Mirosławy Majorek  tworzyli kreatywne ramki do zdjęć techniką srapbookingu oraz świeczniki  tzw. tealighty przy użyciu techniki decoupage .  Obejrzyjcie film z warsztatów.

 

Zaczynamy projekt finałowy

 

Pierwszy etap projektu finałowego to przygotowanie przez każdą ze szkół partnerskich projektu obrazu, który powstanie na metalowej siatce poprzez wiązanie odpowiednich supłów z pociętych koszul oraz zaplatania gumowych pasków uzyskanych z pociętych dętek rowerowych.

Projekt będzie przedstawiał nasze miasto tj. jego charakterystyczne obiekty.

Mamy za sobą już zgromadzenie materiałów tj. 80 koszul męskich w kolorze niebieskim i zielonym oraz 60 dętek rowerowych (oczywiście oddanych dobrowolnie przez ich właścicieli do recyklingu) i pocięcie ich na odpowiednie fragmenty.

Na filmie technika wykonania projektu.

 

3 Międzynarodowe Spotkanie Erasmus w Mesynie (Sycylia)

7 – 11 listopada to dla grupy Erasmus powrót lata w środku deszczowej i chłodnej jesieni. Po spotkaniu zorganizowanym w naszej szkole na przełomie maja i czerwca jechaliśmy do Włoch jak do starych znajomych.

Tematem przewodnim spotkania była prezentacja przedmiotów wykonanych z materiałów recyklingowych oraz multimedialnego instruktażu jego wykonania . Następnie zaprezentowane przedmioty zostały użyte w etiudach teatralnych przygotowanych przez uczestników spotkania w trakcie pobytu w Mesynie.

Wizyta na Sycylii – film

 

Konkurs piosenki włoskiej i nasz występ (wkrótce)

Jedziemy na Sycylię

Ostatnie warsztaty plastyczne posłużyły nam do realizacji zadania projektowego  w programie Erasmus, które mamy zaprezentować na spotkaniu w Mesynie 7- 11 listopada. Każda szkoła ma przygotować  multimedialny instruktaż pokazujący kolejne etapy powstawania projektu artystycznego. My oczywiście pokażemy jak wykorzystać  stare dżinsy.

Tymczasem popracowaliśmy nad prezentacją efektów naszych prac.

„Powertex” warsztaty plastyczne

Każdy może być artystą i coś z niczego, to dwa hasła, które doskonale opisują to co się działo na warsztatach plastycznych u p. Małgorzaty Szutko. Nasi uczniowie poznali technikę Powertex i wykreowali niezwykle piękne przedmioty, dla których zastosowanie może podpowiedzieć nasza wyobraźnia.

2 Międzynarodowe Spotkanie Erasmus+ w II LO

W dniach 30 maja – 3 czerwca gościliśmy uczniów i nau111czycieli szkół partnerskich z Francji, Grecji, Słowenii Turcji i Włoch. Było to już drugie spotkanie  w ramach projektu „Rec & Art”. W ciągiu 5 dni wspólnie wzieliśmy udział w różnorodnych warsztatach artystyczny, będących formą kreatywnego recyklingu. 

Dzień 1

Obejrzeliśmy prezentacje szkół przygotowane przez gości, których następnie poddaliśmy serii pytań  w quizie „Co wiesz o Polsce?” Najlepsi okazali się uczniowie ze Słowenii. Wszyscy natomiast doskonale poradzili sobie z krokami  poloneza, i po krótkim instruktaży wspólnie odtańczyliśmy nasz taniec narodowy.  Popołudnie spędziliśmy na pikniku i zabawach  na plaży w Łazach.

 

 

 

Dzień 2 Czytaj dalej 2 Międzynarodowe Spotkanie Erasmus+ w II LO