Statuetka

STATUETKA "BENE MERITUS"

By uhonorować i docenić osoby szczególnie zasłużone dla naszej szkoły Dyrekcja i Grono Pedagogiczne ustanowiło w roku 2001 nagrodę "Bene meritus", popularnie zwaną Bronkiem.

To szczególny laur. Otrzymać ją mogą tylko najbardziej oddani, zaangażowani w życie naszej placówki.

Są to związani z II LO:

• rodzice, którzy współpracują z Dyrekcją szkoły, poświęcając swój wolny czas,
  • są to nauczyciele, którzy twórczo rozwijają swoich podopiecznych, pomagając im zdobywać tytuły finalistów i laureatów olimpiad oraz konkursów przedmiotowych, angażujących się w wychowanie młodzieży;
  • są to wreszcie uczniowie, ciekawi świata, zdobywający wiedzę, poszukujący swojego miejsca w życiu.

Laureaci

Rok 2013
Barbara Kamieniarz – nauczyciel historii w latach 2006 – 2011
Kacper Laskowski – uczeń klas humanistyczno-prawnej,
    laureat i finalista 5 olimpiad przedmiotowych.
 Rok 2012
 Krzesisława Komar-Rychlicka - nagroda specjalna (absolwentka)

Paulina Jankowska -

Katarzyna Zielińska - absolwentka

Regulamin przyznawania

• Zasady przyznawania:
    • Statuetkę „Bronek” przyznaje się na wniosek:
      • dyrektora szkoły
      • Grona Pedagogicznego
      • nauczyciela
      • Rady Rodziców
      • samorządu szkolnego
    • Wnioski uzasadniające kandydaturę przekazywane są do dyrektora szkoły w terminie do 20 kwietnia każdego roku szkolnego.
    • Dyrektor szkoły zwołuje posiedzenie Kapituły Statuetki " Bronek" w ciągu 7 dni od 20 kwietnia każdego roku szkolnego.
    • Kapitułę statuetki " Bronek" tworzą:
      • dyrektor szkoły pełniący z urzędu funkcję przewodniczącego
      • czterech nauczycieli wybranych przez Grono Pedagogiczne
      • dwóch przedstawicieli rodziców wybranych przez Radę Rodziców
      • dwóch przedstawicieli uczniów wybranych przez Samorząd Szkolny
    • Kapituła po zapoznaniu się z wnioskami wyłania nagrodzonych w głosowaniu tajnym.
  • Kategoria Statuetki „Bronek”:
    • Kategoria absolwent
    • Kategoria rodzic/nauczyciel
    • Kategoria specjalna

FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.

X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji.

Autumn Spelling Competition 2018
30 listopada odbył się w naszej szkole finał konkursu języka angielskiego Autumn Spelling Competition 2018. Z 70 zgłoszonych uczniów, którzy w pierwszym etapie musieli poradzić sobie z Oliver'em Twistem (dyktando w oparciu o tekst literacki), do ustnej części zakwalifikowało się 20 najlepszych osób.

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Co wiem o Honorowym Krwiodawstwie.
26 listopada 2018r. odbył się organizowany przez oddział Rejonowy  PCK konkurs krwiodawstwa pt. „ Co wiem o Honorowym  Krwiodawstwie”.  Naszą szkołę reprezentował Patryk Sochaj , który zdobył pierwsze miejsce.

Finał konkursu "Zielona Energia"
Nasze ZŁOTKA!!!
Reprezentacja Bronka zajęła pierwsze miejsce w  czasie wojewódzkiego finału  projektu pn. "Zielona Energia". Drużyna  w składzie – Oliwia Tołłoczko 3A, Sylwia Czernik 3B, Julia Niemiec 2B, Julia Grajper 2C – rywalizowały z innymi w sześciu przestrzeniach z zakresu ekologii, żywienia oraz pierwszej pomocy.