Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018

W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
   W poniedziałek rano wszyscy uczestnicy wymiany pojechali  do Gdańska. Tam, w Domu Pojednania i Spotkań, grupa spędziła trzy dni. W programie były m.in. warsztaty z animatorami, zwiedzanie Starówki Gdańskiej (w ramach tzw. gry miejskiej) oraz wizyta w Muzeum II Wojny Światowej.
   W czwartek  niemieccy i polscy uczniowie oraz ich opiekunowie spotkali się w szkole, w naszej kawiarni, gdzie zostali powitani przez Dyrektora II LO, pana Wiktora Kamieniarza.  Każdy zjadł kawałek bardzo smacznego tortu  i mógł podzielić się wrażeniami z Gdańska. Po tym miłym akcencie uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez panią prof. A Stępień.  Potem ruszyliśmy "w miasto", mimo chłodu zjedliśmy lody w pobliskiej lodziarni, a potem, w iście ekspresowym tempie, rozwiązaliśmy zadania koszalińskiej gry miejskiej.
   Piątek rozpoczął się zajęciami z języka niemieckiego, które poprowadziła p. prof. S. Peryt - Matejko. A kolejnym, ostatnim, punktem programu było  podsumowanie wspólnego tygodnia. Na koniec każdy z uczestników wymiany otrzymał zaświadczenia Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, które potwierdziły nasz udział w tym projekcie. Niestety, wszystko, co dobre, kończy się niezwykle szybko. W sobotę  nastał czas rozstania.  Rano na koszalińskim dworcu pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Papenburga. Mamy nadzieję, że kiedyś znowu się spotkamy ☺
   Wymianę przygotował zespół germanistek naszej szkoły przy wsparciu PNWM, a nasze spotkanie zdjęciami udokumentowała Natalia Tarnogrodzka z klasy II b. Dziękujemy

OTRZĘSINY 2018

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.