Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018

W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
   W poniedziałek rano wszyscy uczestnicy wymiany pojechali  do Gdańska. Tam, w Domu Pojednania i Spotkań, grupa spędziła trzy dni. W programie były m.in. warsztaty z animatorami, zwiedzanie Starówki Gdańskiej (w ramach tzw. gry miejskiej) oraz wizyta w Muzeum II Wojny Światowej.
   W czwartek  niemieccy i polscy uczniowie oraz ich opiekunowie spotkali się w szkole, w naszej kawiarni, gdzie zostali powitani przez Dyrektora II LO, pana Wiktora Kamieniarza.  Każdy zjadł kawałek bardzo smacznego tortu  i mógł podzielić się wrażeniami z Gdańska. Po tym miłym akcencie uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez panią prof. A Stępień.  Potem ruszyliśmy "w miasto", mimo chłodu zjedliśmy lody w pobliskiej lodziarni, a potem, w iście ekspresowym tempie, rozwiązaliśmy zadania koszalińskiej gry miejskiej.
   Piątek rozpoczął się zajęciami z języka niemieckiego, które poprowadziła p. prof. S. Peryt - Matejko. A kolejnym, ostatnim, punktem programu było  podsumowanie wspólnego tygodnia. Na koniec każdy z uczestników wymiany otrzymał zaświadczenia Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, które potwierdziły nasz udział w tym projekcie. Niestety, wszystko, co dobre, kończy się niezwykle szybko. W sobotę  nastał czas rozstania.  Rano na koszalińskim dworcu pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Papenburga. Mamy nadzieję, że kiedyś znowu się spotkamy ☺
   Wymianę przygotował zespół germanistek naszej szkoły przy wsparciu PNWM, a nasze spotkanie zdjęciami udokumentowała Natalia Tarnogrodzka z klasy II b. Dziękujemy

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych

Kolejny sukces piłkarzy ręcznych. Po wygraniu powiatu drużyna Piotr Jachnowca 28. 03. brała udział w Finałach Regionu . Do naszej hali przyjechały najlepsze drużyny z swoich regionów: Białogardu, Świdwina, Szczecinka. Bo bardzo zaciętym meczu finałowym  z drużyna z Szczecinka nasi chłopcy wygrali zdobywając złoty medal i uzyskując awans do finału wojewódzkiego.

Dn matematyki w "Bronku"
W dniach 19.03-21.03 klasa 2 ,,m’’ zorganizowała Dni Matematyki, w których brały udział wszystkie klasy pierwsze oraz drugie. Przygotowała różne konkurencje, w których toczyły walkę o najwyższe miejsca, zbierając punkty do klasyfikacji generalnej.

8 marca w Bronku

Dzisiaj z okazji Dnia Kobiet Dyrektor szkoły, Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Bronka oraz Rada Rodziców zorganizowali spotkanie w szkolnej kawiarni.  Była to wyjątkowa uroczystość. Padły serdeczne i ciepłe życzenia ze strony Pana Dyrektora.

FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.

X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji.