Wymiana z Gymnasium Papenburg 2018

W dniach od 10.03.do 17.03.2018r. przebywała w naszej szkole grupa uczniów z Gymnasium Papenburg (Niemcy). W sobotę wieczorem powitaliśmy naszych gości na koszalińskim dworcu.Niedzielę uczniowie niemieccy spędzili razem z goszczącymi ich polskimi rodzinami. Pogoda dopisała  i wielu z nas odwiedziło tego dnia Mielno i Kołobrzeg.
   W poniedziałek rano wszyscy uczestnicy wymiany pojechali  do Gdańska. Tam, w Domu Pojednania i Spotkań, grupa spędziła trzy dni. W programie były m.in. warsztaty z animatorami, zwiedzanie Starówki Gdańskiej (w ramach tzw. gry miejskiej) oraz wizyta w Muzeum II Wojny Światowej.
   W czwartek  niemieccy i polscy uczniowie oraz ich opiekunowie spotkali się w szkole, w naszej kawiarni, gdzie zostali powitani przez Dyrektora II LO, pana Wiktora Kamieniarza.  Każdy zjadł kawałek bardzo smacznego tortu  i mógł podzielić się wrażeniami z Gdańska. Po tym miłym akcencie uczestnicy wymiany wzięli udział w zajęciach języka angielskiego przygotowanych przez panią prof. A Stępień.  Potem ruszyliśmy "w miasto", mimo chłodu zjedliśmy lody w pobliskiej lodziarni, a potem, w iście ekspresowym tempie, rozwiązaliśmy zadania koszalińskiej gry miejskiej.
   Piątek rozpoczął się zajęciami z języka niemieckiego, które poprowadziła p. prof. S. Peryt - Matejko. A kolejnym, ostatnim, punktem programu było  podsumowanie wspólnego tygodnia. Na koniec każdy z uczestników wymiany otrzymał zaświadczenia Polsko - Niemieckiej Współpracy Młodzieży, które potwierdziły nasz udział w tym projekcie. Niestety, wszystko, co dobre, kończy się niezwykle szybko. W sobotę  nastał czas rozstania.  Rano na koszalińskim dworcu pożegnaliśmy naszych przyjaciół z Papenburga. Mamy nadzieję, że kiedyś znowu się spotkamy ☺
   Wymianę przygotował zespół germanistek naszej szkoły przy wsparciu PNWM, a nasze spotkanie zdjęciami udokumentowała Natalia Tarnogrodzka z klasy II b. Dziękujemy

FINAŁ I DIECEZJALNEGO KONKURSU KOLĘD I PASTORAŁEK
W niedzielę 20 stycznia 2019 r. odbył się, w kościele p.w. św. Wojciecha w Koszalinie, Koncert Finałowy I Diecezjalnego Konkursu Kolęd i Pastorałek. Koncert był współorganizowany przez Wydział Katechetyczny Kurii Biskupiej i II LO im. Wł. Broniewskiego w Koszalinie.

My, młodzi reżyserzy
18.01.2019 (piątek) braliśmy udział w pierwszym spotkaniu warsztatów filmowych, prowadzonych przez pana Macieja Sterło Orlickiego. Jest to projekt realizowany przez CK105 w trakcie ferii.
Celem warsztatów jest stworzenie filmu dokumentalnego, który będzie prezentowany na festiwalach filmowych dla młodych twórców.

X Tydzień Charytatywny
Zgodnie z tradycją naszej szkoły, w dniach 17-21 grudnia 2018 roku odbył się X Tydzień Charytatywny pod hasłem „Bronek Pomaga!”. W tym roku celem zbiórki było zebranie środków na szkolny Fundusz POMAGAMY, który wspiera potrzebujących uczniów Bronka, oraz pomoc koszalińskiemu schronisku. Cały tydzień wypełniono mnóstwem atrakcji.

Autumn Spelling Competition 2018
30 listopada odbył się w naszej szkole finał konkursu języka angielskiego Autumn Spelling Competition 2018. Z 70 zgłoszonych uczniów, którzy w pierwszym etapie musieli poradzić sobie z Oliver'em Twistem (dyktando w oparciu o tekst literacki), do ustnej części zakwalifikowało się 20 najlepszych osób.

PRZELEW ŻYCIA
Za nami kolejna akcja z serii Przelew Życia!
Jak zawsze każdy chętny mógł oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS. Tym razem krew oddały 44 osoby, a do bazy dawców DKMS zapisało się kolejnych 17 osób. Znowu spotkaliśmy się z dużym zainteresowaniem z zewnątrz, jak i wśród naszych uczniów, z czego bardzo się cieszymy!

Co wiem o Honorowym Krwiodawstwie.
26 listopada 2018r. odbył się organizowany przez oddział Rejonowy  PCK konkurs krwiodawstwa pt. „ Co wiem o Honorowym  Krwiodawstwie”.  Naszą szkołę reprezentował Patryk Sochaj , który zdobył pierwsze miejsce.

Finał konkursu "Zielona Energia"
Nasze ZŁOTKA!!!
Reprezentacja Bronka zajęła pierwsze miejsce w  czasie wojewódzkiego finału  projektu pn. "Zielona Energia". Drużyna  w składzie – Oliwia Tołłoczko 3A, Sylwia Czernik 3B, Julia Niemiec 2B, Julia Grajper 2C – rywalizowały z innymi w sześciu przestrzeniach z zakresu ekologii, żywienia oraz pierwszej pomocy.