ZARYS HISTORII

2009 - uroczyste obchody 60-lecia II LO im. Władysława Broniewskiego
2008 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Nowostrojewie (Rosja)
2005 - rozpoczęcie polsko-rosyjskiej wymiany młodzieży we współpracy ze Średnią Szkołą Ogólnokształcącą w Polessku (Rosja)
2004 - oddanie do użytku nowej sali gimnastycznej
2002 - rozwiązanie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego, powrót do nazwy II Liceum Ogólnokształcące im. Wł. Broniewskiego
2001 - wręczenie pierwszej statuetki "Bene meritus"
1991 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą Elly-Heuss-Knapp-Schule w Neuműnster (RFN)
1983 - utworzenie Zespołu Szkół Ogólnokształcących Nr 2 im. Władysława Broniewskiego z II Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Broniewskiego oraz Liceum Ogólnokształcącego dla Pracujących im. Władysława Spasowskiego
1979 - przyznanie przez Ministerstwo Oświaty i Wychowania Medalu Komisji Edukacji Narodowej z okazji jubileuszu 30-lecia II Liceum Ogólnokształcącego
1973 - rozpoczęcie polsko-niemieckiej wymiany młodzieży we współpracy ze szkołą EOS Geschwister-Scholl-Schule w Wizmarze (NRD)
1973 - przyznanie szkole Medalu XXV-lecia i Medalu Zasługi dla rozwoju Koszalina
1968 - wręczenie II Liceum Ogólnokształcącemu im. Władysława Broniewskiego sztandaru szkoły
1965 - przeniesienie liceum do budynku przy ul. Józefa Chełmońskiego 7
1963 - rozdzielenie szkoły podstawowej od liceum
1962 - nadanie szkole imienia Władysława Broniewskiego
1949 - powołanie do życia Szkoły Podstawowej i Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Siedzibą szkoły jest prawe skrzydło okazałego gmachu przy ul. Jedności 9

Wymiana szkolna między II LO im. Wł. Broniewskiego a Gymnasium Papenburg
W tegorocznej wymianie między naszymi szkołami wzięła udział grupa 20 uczniów naszego liceum i zaprzyjaźnionej szkoły z Papenburga.
03 września, w dniu kiedy nasi koledzy i koleżanki przeżywali stres związany z rozpoczęciem roku szkolnego, my obawialiśmy się pierwszego spotkania z partnerami z Niemiec.

Fotorelacja z uroczystego zakończenia roku

Nagrody dla nauczycieli
II LO jest szkołą, która jest dumna z sukcesów swoich uczniów w olimpiadach przedmiotowych.
Jako dyrektor doceniam zaangażowanie nauczycieli pracujących z olimpijczykami.

Brydżowy obóz szkoleniowy
W dniach 10-13.05.2018r. w ośrodku BESKID w Sarbinowie odbył się brydżowy obóz szkoleniowy dla uczniów I klasy matematycznej.

LIPS 2018 - fotorelacja

PRZELEW ŻYCIA dla Filipa Gonciarka
17 maja w BRONKU odbył się kolejny PRZELEW ŻYCIA połączony z DKMS dedykowany dla Filipa Gonciarka. Tym razem zarejestrowano 67 dawców krwi i 51 chętnych do banku dawców szpiku.

Nagrody dla najlepszych uczniów

Wczoraj w Filharmonii Prezydent Miasta rozdał nagrody najlepszym uczniom Koszalina. Gratulacje dla nagrodzonych uczniów i absolwentów II LO: Marii Wiktorowskiej, Macieja Rydzewskiego, Mileny Gabrysiak, Jaroslava Sergeeva, Tobiasza Batora, Daniela Machnika, Łukasza Dudka, Aleksandry Bibro, Anity Nowickiej, Rafaela Petrosjana, Szymona Górnego, Patryka Sochaja i Dawida Kaźmierczaka!!